Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На виконання наказу Державної судової адміністрації України № 119 від 20.09.2013 «Про реалізацію проекту щодо надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження) у місцевих та апеляційних загальних судах», Демидівським районним судом Рівненської області протягом 2015 року направлено 640 судових повісток у вигляді SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження), з них доставлено 477; не доставлено, з незалежних від суду причин (зміна номера мобільного телефону, збій у роботі системи документообігу, тощо)- 163 SMS-повідомленя.
Порядок надсилання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень, розроблений відповідно до вимог частин першої статті 135 Кримінального процесуального кодексу України та частини 6 статті 74 Цивільного процесуального кодексу України. Формування тексту, облік та надсилання SMS-повідомлень здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Коли громадянин звертається до суду, у канцелярії йому роз’яснюють, що він, за згоди, може отримувати судові повістки у вигляді SMS-повідомлень. Для отримання тексту судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення учасник судового процесу подає до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення у відповідній справі, яка долучається до матеріалів справи. Судова повістка в електронному вигляді надсилається секретарем судового засідання учаснику судового процесу, який подав відповідну заявку до суду, на його номер мобільного телефону, вказаний в такій заявці. SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника).Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116. У випадку зміни номера мобільного телефона чи за наявності обставин, які перешкоджають отримання тексту судової повістки шляхом SMS-повідомлення, учасник судового процесу подає до суду заяву про зміну порядку здійснення судового виклику, і надалі повістки він отримуватиме в загальному порядку, тобто поштовим зв’язком.
Направлення SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження), забезпечує своєчасне їх інформування про час і місце розгляду справи, крім цього, як показує практика- це суттєва економія коштів на поштову розсилку судових повісток ( марки, конверти, папір) , а ще — економія часу секретарів судових засідань.